מהי רובה אפוקסית?

מהי רובה אפוקסית?

מהי רובה אפוקסית?

רובה זהו אחד המוצרים הנחוצים והשימושיים ביותר בענף הבניה. הרובה אוטמת את המרווחים שבין האריחים ומגנה עליהם מפני חדירה של מים או חומרים מאכלים. בנוסף הרובה שומרת על האריחים כמה שיותר יציבים ומונעת מהם להתרומם. לכן כדי שהרובה תבצע את עבודתה על הצד הטוב ביותר ותמלא את המטרה שלשמה יושמה, חשוב מאוד לבחור את הסוג הנכון בהתאמה לסוג ואופי הפרויקט.

בשנים האחרונות עושים יותר ויותר שימוש ברובה האפוקסית. מהי בדיוק? מה היתרונות שלה? אילו חסרונות יש לה? וכיצד, אם בכלל, ניתן להתגבר עליהם? המאמר הבא יעשה לכם מעט סדר.

מהי רובה אפוקסית?

רובה אפוקסית היא אחד מסוגי הרובה הפופולריים ביותר שישנם כיום. הסיבה שהופכת אותה לכל כך מועדפת זו העמידות הגבוהה שלה והגימור האסתטי. לעומת סוגים אחרים רובה אפוקסית עמידה במיוחד בפני כתמים, חדירה של מים או נוזלים וכדומה. העמידות הגבוהה שלה הופכת גם את האריחים לעמידים ביותר ולכן נעשה בה שימוש בחללים בהם מתקיימים תנאים קיצוניים כמו למשל חללים רטובים, תעשיות שונות, חדרים סטריליים, מעבדות, מטבחים, בריכות וכדומה.

הרובה האפוקסית מוגדרת כדו רכיבית, כלומר מלבד חומר הרובה עצמו נעשה שימוש בעוד מקשה אשר מאיץ את ההתקשרות האפוקסית. כתוצאה מכך חומר זה חזק יותר ועמיד לאורך שנים.

מה היתרונות והחסרונות של רובה אפוקסית?

רובה אפוקסית עמידה במיוחד בפני נוזלים, חומרים חומציים, תנאי אקלים קשים ועוד. מכיוון שהיא דוחה נוזלים ומים היא אינה משחירה, מתפוררת או נסדקת, המרווחים בין האריחים נשארים אטומים והאריחים עצמם נשמרים מוגנים לאורך זמן כי שום דבר לא מחלחל אליהם. לרובה אפוקסית יש אורך חיים גדול יותר משמעותית ביחס לרובה אקרילית והיא מונעת היווצרות של עובש וטחב תחת האריחים ובכך שומרת על בני הבית שמחים ובריאים.

לרובה האפוקסית יש גם חסרון. חסרונה בכך שמתקשה מהר ולכן נדרשת מיומנות גבוהה לאלו שעובדים אתה. ללא דיוק רב והמיומנות המתאימה יישום החומר עלול להיות מורכב ולהשאיר כתמים על האריחים שלאחר מכן קשה להסיר.

יישום רובה אפוקסית בשיטה המתקדמת ביותר

כדי להתמודד עם החסרונות של הרובה האפוקסית ולהציע שימוש נוח, מתקדם ניתן להשתמש ברובה אפוקסית מסוג NTSI Premium Grout. מוצר זה מבוסס על טכנולוגיה חדשה ומתקדמת ליישום רובה והופך את המשימה להרבה יותר נוחה, פשוטה וחסכונית כי הפחת הוא אפסי. הרובה ארוזה במארז הזרקה דו רכיבית ומציעה יתרונות רבים למשתמשים ביניהם: פחות לכלוך קשה להסרה, עבודה יותר מדויקת, אפס פחת והחדרה יותר קלה של הרובה לתוך הממשקים. מוצר זה עומד בתקן המחמיר של מכון התקנים לשחיקה, ספיגות לחיצה וכפיפה בדרגה הגבוהה RG.

רובה מסוג  NTSI Premium Grout זמינה במגוון רחב של צבעים, ניתן ליישם אותה על חומרים שונים והיא מעניקה הגנה אנטי בקטריאלית, עמידות בפני הכתמה, חומרים כימיים ועם רמת גימור חלק, יפה ואחיד.

הסרת שאריות רובה אפוקסית

הסרת של שאריות רובה אפוקסית היא מלאכה קשה ובלתי נמנעת לאחר במידה ומשתמשים ברובה אפוקסית רגילה ולא מסוג NTSI Premium Grout, בשביל להסיר שאריות רובה אפוקסית ניתן להשתמש במסיר חזק, ידידותי למשתמש ויעל – מסיר חומרים אקולוגי.

תחזוקה של רובה אפוקסית

רובה אפוקסית כמעט ואינה מצריכה תחזוקה, מדובר ברובה מאוד עמידה. עם זאת לכלוך יכול להיתפס (לא להיספג) לרובה אפוקסית ורוב חומרי הניקוי יסירו בקלות את הלכלוך שהצטבר. אנו ממליצים על ניקוי רובה אפוקסית בשימוש בחומר מסוג מנקה רב תכליתי, חומר מאוד יעיל, קל לשימוש, מבושם, מאוד חסכוני – לדילול בהרבה מים. מנקה רב תכליתי לא יפגע ברובה אפוקסית, אינו חומצי ועל בסיס מים.