בחירה נבונה של קבלן שיפוצים

בחירה נבונה של קבלן שיפוצים

בחירה נבונה של קבלן שיפוצים

בדיוק כמו שאנחנו עורכים השוואה מקיפה למוצר מסוים אותו אנחנו רוצים לקנות, הצרכן הישראלי כבר הפך לסוג של מומחה כזה מגיע להשוואת מחיר של מוצרים שהוא רוצה לקנות.

אז איך לבחור קבלן שיפוצים

הדרך המוכרת ביותר לבחירה של קבלן היא דרך, מכרים, חברים או משפחה שעבדו ישירות עם אותו קבלן ועכשיו יכולים להגיד לכם אם שווה להעסיק אותו או לא. לא קשה להבין למה הדרך הזו היא הנפוצה ביותר. לנו את הכלים הנכונים לדעת מי קבלן שיפוצים ישר ומי לא אז הכי קל זה להתייעץ ולקבל חוות דעת מאנשים שאנחנו מכירים.

למרות שנראה לנו שזו הדרך הטובה יותר לבחור קבלן, היא לא הכי נכונה, מכמה סיבות:

  1. המלצה היא לא סוג של מדגם מייצג – בדיוק כמו שלא ניתן לדעת את עתיד תוצאות הבחירות לראשות העיר על סמך סקר שערכו בשכונה אחת, כך גם לא אפשרי לקבל מושג אמתי כשאנחנו מסתמכים על המלצה או חוות דעת אחת.
  2. התאמה מידתית – לפני שנקבל המלצה או חוות דעת ממישהו שאנחנו מכירים, צריך לוודא שהקבלן עליו המכר שלנו המליץ עשה לו את אותה העבודה שאנחנו רוצים לעשות. לא כל חברת שיפוצים מתמחה בקשת הרחבה של שיפוצים, קבלן שעה עבודה טובה בסלון של המכר, לא מובן מאליו שהוא יעשה עבודה טובה בשיפוץ האמבטיה שלכם.
  3. חוסר הרמוניה קוגניטיבי – עם נסתכל על הנושא בהקשר של עולם השיווק, זה אומר שאנשים יצדיקו את הבחירה שלהם מהסיבה הפשוטה שהיא כבר נעשתה. מחקרים כבר הראו שאנשים נשארים הגיוניים עד לרגע הקבלה של ההחלטה, אך לאחר שזאת כבר נעשתה, גם אם ההחלטה שגויה הם עדיין יצדיקו אותה.

ברגע שנקבל מספר המלצות על מספר עבודות שונות שהקבלן עשה נוכל לגבש החלטה מושכלת וכך נדע שאנחנו אכן עושים את הבחירה הנכונה.

דרכים נוספות לבחירת קבלן שיפוצים

פרסומות ומדריכים מודפסים – דפי זהב, המקצוענים ועוד, עובדים במודל כזה שאומר "אם תשלם יותר תהיה מקודם יותר", לכן אין שם בדיקה אמתי של מי קבלן טוב יותר, במדיה הזאת, הכסף מדבר.

אינטרנט – אם בעבר לא סמכנו על האינטרנט הרי היום ברור לכולם שזוהי מדיה מתקדמת שמאספת את חוכמת ההמונים ומייצרת שיתוף של ידע בין אנשים. היום כשאנחנו נכנסים לאתרים כמו "זאפ" יש לנו מגוון רחב של נתונים להשוואה בין חברות מוצרים ועוד.

ממה להיזהר בעת בחירת קבלן מהאינטרנט

מיקוד ואמינות הם 2 הדברים החשובים ביותר, בעת בחירה של קבלן שיפוצים, נפרט:

מיקוד – הדבר החשוב ביותר, אם הגעתם לאתר שמדבר על הובלות, מוסכניקים מדבירים וגם קבלני שיפוצים, אין טעם להמשיך ולשהות בו, הרי הוא מדבר על קשת של בעלי מקצוע, אין סיכוי שאתרים מסוג זה יכולים לתת תשומת לב פרטנית ואישית לכל בעל מקצוע ובאמת להמליץ עליו.

אמינות – ציונים, חוות דעת והמלצות הם לא דבר חדש בתחום האינטרנט, לכל אדם יש אפשרות להשמיץ או לשבח את בעל המקצוע שמופיע באתר, אין אנו יכולים לדעת עם חוות הדעת היא אמתית. צריך לברר זאת עם מנהלי האתר, אל תתביישו לשלוח להם הודעה.

סיכום הדברים

לסיכום נגיד שישנם שני עקרונות חשובים בעת בחירה של קבלן שיפוצים:

  1. מספר רב של חוות דעת על הקבלן.
  2. אמינותן של חוות הדעת.

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן למידע נוסף על קבלן שיפוצים מומלץ

[contact-form-7 id="448" title="צור קשר רחב"]